bebtab

Prematüre Bebeklerde Taburcu

Tem 3 • Prematüre Bebekler • 1396 Görüntülenme • Yorum Yapılmamış

Prematüre bebeğin taburculuk planlaması oldukça önemli. Çünkü erken yapılan taburculuk anne-bebek adaptasyonunu kolaylaştırdığı ve hastane enfeksiyonları önlediği gibi vakti gelmeden yapılmış olan bir taburculukta bebeğin beslenme sorunları, solunum sorunları gibi sebeplerle tekrar hastaneye dönmesine sebep olabilir. Bu nedenle doğum külosundan bağımsız olarak biz bebeklerimize herhangi bir tıbbi ihtiyacı kalmadığı, düzeltilmesi gereken laboratuvar ve ya klinik bir problemi olmadığı, annesi tarafından ağız yoluyla tam olarak beslenip bu şartlar da alması gereken optimum kiloyu aldığını gördüğümüz zaman taburculuğa hazır olduğunu kabul ediyoruz ve direkt taburcu etmiyoruz.

Anneyle bebeği özel bir oda da ev ortamını yaratarak birlikte baş başa bırakıyoruz ve bizim gözetimimizde annenin bebekle başa çıkıp çıkamacağını kontrol ediyoruz. İki üç günlük süreç içerisinde eğer anne bebeğini besleyebilir,bakabilir,bebeğine kilo aldırabilir ve bu süreçte de herhangi bir problem yaşamazsa bebeği artık eve taburcu edebiliriz diyoruz.

Facebook hesabı ile yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »