preyem

Prematüre Bebeklerde Beslenme

Tem 3 • Prematüre Bebekler • 1194 Görüntülenme • Yorum Yapılmamış

Prematüre bebeğin beslenmesi de özel. Çünkü prematüre bebeğin ihtiyaçları yine zamanında doğmuş bebek ihtiyaçlarından çok farklı. Ancak diğer bebeklerde olduğu gibi burda da altın standart anne sütü. Çünkü prematüre bebeğin annesinin sütü o bebeğin ihtiyaçlarını karşılayacak formülasyonda oluşturuluyor üretiliyor. Ancak 1.500 gramın altında doğmuş çok küçük bebeklerimizde bazen anne sütünü de bir miktar güçlendirmek gerekiyor. Özellikle protein ve kemik gelişimini sağlayan mineraller açısından. Bu nedenle bebeğimizin annesinin sütünü zenginleştirerek kullanıyoruz. Ne zamana kadar, düzeltilmiş yaşı iki ayı doldurana kadar. Eğer herhangi bir sebeple süt olmadığı için ya da tıbbi bir sebeple annenin sütü kullanılamayacaksa da prematüre bebeklere mutlaka onlar için oluşturulmuş formüloları kullanmak gerekiyor. Miad bebeklere zamanında doğmuş bebeklere kullanılan formülolar prematüre bebeklerimize uymuyor.

Prematüre Bebeklerde Vitamin İhtiyaçları

Prematüre bebeklerin zamanında doğmuş bebeklerden farklı vitamin ihtiyaçları var mutlaka bunlarında beslenmeye ilave edilmesi gerekiyor ve hekim kontrolünde de büyümesinin ve gelişmesinin takibi yapılarak bu desteklerin miktarlarının değiştirilmesi düzenlenmesi gerekiyor. Tekrar söylüyorum prematüre bebek çabuk büyütelim, çabuk kilo alsın, hızlı sağlıklı büyüsün demek mamayla beslemek değil altın standart burda da yine diğer bebeklerde olduğu gibi anne sütüyle beslemek. Yoğun bakım, yatış sürecinden itibaren bizde bu şekilde annelerimizin sütünü başlangıçta sağarak temin ediyoruz ve anne sütüyle başlayıp sonrasında da mümkün olduğunca süre anne sütüyle devam ediyoruz.

Facebook hesabı ile yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »