prehijyen

Prematüre Bebeklerde Banyo

Tem 3 • Prematüre Bebekler • 1195 Görüntülenme • Yorum Yapılmamış

Bebeğin cilt bakımı için aslında özel bir şey yapmaya gerek yok. Bebeğinizin cildinde bir pullanma, kuruma fark etmediğiniz müddetçe bebek nemlendiricileri ya da yağları kullanmak özellikle prematüre bebeklerde enfeksiyon riskini de arttırdığından rutin olarak önerilmiyor. Bebeğinizi hafta da iki-üç kere bebekler için oluşturulmuş sabun ve şampuanlarla yıkayabiliyorsunuz. Hatta sıcak havalarda her gün bile duş aldırabilirsiniz ancak yine söylüyoruz sadece hafta da iki yada üç kere sabunlu şampuanla olacak geri kalanlar sadece suyla duş aldırmak şeklinde olabilir. Bebeğinizin cildinde pullanma görürseniz ya da kuruluk hissederseniz o zaman bebekler için oluşturulmuş yine nemlendirici ya da yağlarla bebeğinizin tüm vücudunu baştan topuğa kadar nemlendirebilirsiniz.

Prematüre Bebeklerde Hijyen

Popo bakımı bez bölgesi bakımında ise sadece su ve pamuk kullanmak yeterli. Ben kendi hastalarım için bu ticari olarak oluşturulmuş ıslak mendilleri kesinlikle sadece ev dışı ortamlarda öneriyorum. Onun dışında evde suya ve pamuğa ulaşabileceğiniz her ortamda sadece su ve pamukla bakım yapılmasını,poposunda bir kızarıklık görmediğiniz müddetçe bir pişik kremi kullanılmamasını, kızarıklık yada herhangi bir pişik oluştuğunda fark edildiğinde de hekiminizin önerdiği bir pişik kremi ile bakım yapılmasını öneriyoruz.

Facebook hesabı ile yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »